Wyczarowane czyli hand made w pokoiku Henia

DSC_0153

Jeszcze całkiem niedawno temu myślałam, że jak czegoś nie ma w sklepie, to znaczy, że nie da się, że tak nie można, że nigdy tego nie będę miała. Oj, w jakim ja ciemnogrodzie żyłam! Normalnie średniowiecze. Potem zaczęłam odkrywać, że są wróżki, które swoimi magicznymi rękoma potrafią wyczarować to, czego niby się nie da. Odkryłam zdolne „bestie” zajmujące się hand made i droga do urealnienia moich wizji stanęła przede mną otworem.

Najpierw zamarzył mi się namiot tipi do pokoiku Henryka. Przeszukałam cały Internet, ale żaden nie pasował kolorystycznie do mojej koncepcji. Znalazłam pewna Panią na Allegro, która uszyła nam takie tipi, które śniło mi się po nocach. Wszystko zgodnie z moim projektem.

DSC_0156

DSC_0101

OK tipi już było, więc dalej wymyśliłam sobie, że muszę, no normalnie muszę (Też tak czasem macie?),mieć w Henryczkowym pokoiku puf. Ale tylko taki, który będzie pasował do tipi. Szukając natrafiłam na Dolly Shop. Napisałam meila, iż poszukuje czegoś, czego nie ma w sklepie. Szybko otrzymałam meila zwrotnego, a w nim magiczne słowa „Chyba mam coś, co będzie Pani pasowało” . W załączniku była fotka pufa idealnego. Idąc za ciosem zamówiłam u Dolly jeszcze kilka innych drobiazgów, które teraz zdobią pokoik Henia.

DSC_0141

DSC_0142

Kilkanaście dni temu na Instagramie zobaczyłam uroczą chmurkę z kropelkami deszczu, którą „wyprodukowała” Halina. Takiej chmurki już od dawna szukałam. Jest dużo różnych podobnych, ale ta od Hally skradła moje serce od pierwszego wejrzenia. Gdy Hally przesłała mi zdjęcie tej konkretnej, którą uszyła specjalnie dla Henia, miałam już pewność, że to ta jedyna. Miałam dla niej wybrane inne miejsce, ale jest tak ładna, że szkoda mi jej chować przed światem, dlatego zdecydowałam, że zostanie wyeksponowana w oknie. Niech sąsiedzi i inni przechodzący czy przejeżdżający obok naszego domu też nią chwilę oko nacieszą :-) Kilak dni później zamówiła u Hally jeszcze równie piękne worki na drobiazgi oraz dwustronny lambrekin. Wszystko idealnie wpisuje się w klimat pokoju Henia.

DSC_0131

DSC_0169

To tylko kilka przykładów, że warto mieć „nierealne” pomysły, nie rezygnować z nich, tylko poszukać kogoś, kto je urealni. Ja jeszcze na pewno skorzystam z talentów zdolnych Dziewczyn.

Wszystkie artystki hand made miejcie się na baczności, bo nie znacie dnia ani godziny, gdy w waszych skrzynkach pojawi się meil od oholala.

Na zakończenie kilka dodatkowych fotek z Henryczkowego pokoiku.

DSC_0117

DSC_0165

DSC_0161

DSC_0136

DSC_0107

DSC_0151

Dziękuję za komentarz :-)

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *